szladna

Newsy

Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty.

Sprawdzian dla uczniów klasy VI odbył się 3 kwietnia 2012r., wzięło w nim udział 9 uczniów klasy VI.  Uczniowie tej klasy osiągają na ogół bardzo dobre wyniki w nauce. Średnia z przedmiotów wyniosła w tej klasie w bieżącym roku szkolnym 4,8. Uczniowie rozwiązywali arkusz składający się z 20 zadań zamkniętych i 6 zadań otwartych. Średni wynik punktowy uzyskany przez uczniów naszej szkoły wyniósł 28,20 na 40 możliwych. Analiza wyników daje obraz opanowania pięciu umiejętności: czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji oraz wykorzystanie wiedzy w praktyce.  Wyniki uzyskane przez uczniów wskazują, że sprawdzian był dla szóstoklasistów łatwy (współczynnik łatwości arkusza wyniósł 71%). Nasi wychowankowie po raz kolejny uzyskali wysoką ilość punktów i pokazali, że ciężka praca popłaca.

Wycieczka do Warszawy.
27 i 28 czerwca szóstoklasiści z Ładnej oraz ze Skrzyszowa oraz gimnazjaliści ze Skrzyszowa udali się na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd był nagrodą za bardzo dobre wyniki jakie uzyskali na sprawdzianie po szkole podstawowej i egzaminie gimnazjalnym. Młodzież zwiedziła Centrum Kopernika, Stare Miasto i Łazienki Królewskie.

wa

 

wa1

 

Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II

18 V 2012r. w dzień urodzin papieża, Błogosławionego Jana Pawła II w Zespole Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II i Gimnazjum w Skrzyszowie odbył się XI Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II. Wzięli w nim udział uczniowie szkół mieszczących się na terenie Gminy Skrzyszów wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Uczestnicy startowali w III kategoriach wiekowych: kl. I – III,
IV – VI i gimnazjum. Recytowali 2 wiersze: jeden obowiązkowy i jeden wybrany przez siebie. Każdą kategorię wiekową reprezentował jeden uczeń z każdej szkoły.
Po raz kolejny nasza szkoła bardzo dobrze wypadła w tym konkursie. Uczennica kl. VI Agnieszka Sysło, przygotowana przez p. M. Rzegocką, zdobyła I miejsce w kategorii kl. IV – VI. Gratulacje dla Agnieszki.

5

 

Konkursy z języka angielskiego.

Zakończył się szkolny etap konkursu plastycznego dla klas I-III w naszej szkole pt. "Wielka Brytania w oczach dziecka" organizowanym przez nauczyciela języka angielskiego, panią Joannę Rogus. Zwycięzcami zostały: Gabriela Augustyn z klasy I, Natalia Turaj i Patrycja Gębala z klasy 3. II miejsce zdobyły: Wiktoria Januszek z klasy 2 i Agnieszka Boruch z klasy 1, a III miejsce zajęli: Sebastian Bożym i Oliwier Kijak z klasy 1. Laureaci i wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez wydawnictwo Express Publishing i organizatora konkursu.

Zwycięskie prace wzięły udział w II Gminnym Konkursie Plastycznym pod tym samym hasłem organizowanym w Szkole Podstawowej w Łękawicy dn. 16 maja 2012r., gdzie nasza uczennica Gabriela Augustyn zdobyła za swoją pracę wysokie II miejsce.

Również w Szkole Podstawowej w Łękawicy, w tym samym dniu, odbyła się II Olimpiada Wiedzy o Wielkiej Brytanii dla uczniów z klas IV-VI. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy 6: Agnieszka Sysło, która zwyciężyła  turniej zdobywając I miejsce oraz Kinga Koczwara, która zajęła III miejsce. Gratulujemy!

Laureaci_Gminnej

 

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

4 maja w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowała p. Anna Makowiec wraz z uczniami klasy V i VI, a dekorację utrzymaną
w biało – czerwonych kolorach wykonał p. Jan Mucha. Uczniowie wszystkich klas mieli okazje przypomnieć sobie historyczne wydarzenia oraz pogłębić wiedzę na temat tego ważnego dla Polski święta. Panował uroczysty i podniosły nastrój, uczniowie przedstawili inscenizację przeplataną recytacją wierszy i śpiewem pieśni patriotycznych. W akademii uczestniczył poczet sztandarowy szkoły, który był również obecny na obchodach rocznicowych w Skrzyszowie.

 

Dzień Ziemi

Uczniowie kl. V pod opieką pani Jolanty Nowak przygotowali apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. Widowisko miało na celu podkreślenie wartości otaczającego nas piękna oraz przestrzegania przed zagrożeniami jakie niesie różnorodna działalność człowieka. Po apelu rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Kwiaty polskie", w którym
I miejsce zajęli Adrian Pęcak i Dominika Buczek,
II miejsce zajęli Agnieszka Tchoń i Michał Miś,
III miejsce - Klaudia Rolnicka i Oskar Młyński.
Celem pogłębienia świadomości proekologicznej uczniowie wzięli udział w konkursie na referat pt. "Źródła i skutki zanieczyszczeń Ziemi". Najciekawsze prace należały do Agnieszki Zbylut, Wojciecha Janusa i Sylwii Otfinowskiej z klasy VI. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody, które ufundowała pani Jolanta Nowak.
 
Więcej artykułów…
Strona 331 z 337