szladna

Newsy

 

Akcja OnkoKOBIETA

Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w akcji "OnkoKOBIETA". Na poniższym plakacie przedstawiamy najważniejsze informacje. Podarunki można przekazać wychowawcom klas do 2 marca 2022r.

Dziękujemy!

 

Rekrutacja

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Ładnej informuje, że od 07 lutego 2022 do  04 marca 2022 przyjmuje wnioski o przyjęcie do klasy I  szkoły podstawowej, a od 14 lutego 2022 do 04 marca 2022 można składać wnioski o przyjęcie do oddziału zerowego przy tutejszej szkole.

Wnioski są do pobrania ze strony internetowej szkoły oraz będą dostępne na stoliku przy wejściu do szkoły.

Wnioski składać można przez Internet na maila:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz wrzucać do skrzynki przy wejściu do szkoły.

LINKI DO POBRANIA:


 

Zajęcia z języka angielskiego

 

Pszczoły – naszymi przyjaciółmi

Zakończyliśmy realizację projektu „Pszczoły – naszymi przyjaciółmi”. Pogłębiająca się degradacja środowiska, problemy klimatyczne skłoniły nas do działań, które pomogą kształtować u dzieci postawę ekologiczną. W związku z tym, że pszczoły i inne zapylacze wymierają w szybkim tempie, chcieliśmy pokazać dzieciom jak ważną rolę odgrywają w naszym codziennym życiu i co możemy zrobić, aby pomóc pszczołowatym. Celem projektu, którego realizacji podjęliśmy się było uwrażliwienie uczniów na piękno otaczającej nas natury, poszerzenie wiedzy o korzyści płynące z pracy owadów zapylających dla człowieka i środowiska, promowanie rozwoju pszczelarstwa, edukacja ekologiczna. Działania były skierowane do dzieci z oddziału przedszkolnego – grupy 0A, oraz uczniów klas I – III. Odbyliśmy wycieczkę do Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” w Stróżach, zaprosiliśmy do szkoły panią pszczelarz, która opowiedziała o pracy w pasiece i życiu pszczół. W każdym oddziale przeprowadzono zajęcia edukacyjne na temat roli pszczół w naszym życiu. Każda klasa wykonała plakat „Pszczoły – naszymi przyjaciółmi”, zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pod tym samym tytułem – prace uczniów wyeksponowaliśmy na wystawie pokonkursowej na korytarzu szkolnym. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Dziewczynki z klasy II chętnie przebierały się za pszczółki. Ucząc dzieci przez zabawę i ciekawe działania sprawiliśmy, że w łatwy sposób zapamiętały przekazywaną wiedzę. Grant był częścią działań w ramach projektu „Bez pszczół nie ma nas” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Organizatorem było Koło Pszczelarzy Skrzyszów.

Więcej zdjęć


 
Więcej artykułów…
Strona 117 z 273