poniedziałek, 20 czerwca 2016 20:27
Anna Makowiec
Dnia 13 czerwca 2016 roku uczniowie klasy 4 wraz z wychowawczynią p. M. Rzegocką spotkali się na podwórku u Krystiana Woźniaka, gdzie mamy, p. Anna Pęcak, Marzena Przeklasa, Katarzyna Skalny oraz Małgorzata Woźniak, przygotowały spotkanie integracyjne. Była gra w piłkę, skakanie na batucie, różne zabawy, pieczenie kiełbasek, jabłek, chleba na ognisku, pyszne ciasta oraz napoje. Uczniowie dobrze się bawili i z żalem się żegnali. Krystian zaprosił wszystkich na spotkanie w przyszłym roku. Na pewno skorzystamy z zaproszenia.
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie imprezy, a szczególnie rodzinie Krystiana Woźniaka.
Małgorzata Rzegocka
piątek, 17 czerwca 2016 12:07
Anna Makowiec
środa, 15 czerwca 2016 21:24
Anna Makowiec
27 uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2015/2016 miało możliwość korzystania z nauki pływania i doskonalenia swoich umiejętności na basenie w Woli Rzędzińskiej pod okiem instruktorów - pani Beaty Leśniak i pana Łukasza Prendoty. Wyjazdy na pływalnię organizowały panie Danuta Kloc i Beata Sysło, które także sprawowały opiekę nad dziećmi w drodze na basen i w drodze powrotnej. Wszyscy uczniowie klas I, II, III, IV, V i VI, biorący udział w zajęciach na basenie, wytrwali do końca roku szkolnego i na ostatnich zajęciach zostali nagrodzeni dyplomami Małego Pływaka, ufundowanymi przez Zespół Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej oraz lodami zakupionymi przez opiekunów.

Więcej zdjęć
wtorek, 14 czerwca 2016 20:46
Anna Makowiec
Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Beaty Sysło od 6 - 12 czerwca 2016r. wraz z uczniami szkoły z Łękawicy i ich opiekunami mieli możliwość uczestniczenia w Zielonej Szkole w Świeradowie Zdroju. Dom Wczasów Dziecięcych zapewnił uczniom ciekawy pobyt pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Dzieci odbyły wiele spacerów po centrum uzdrowiska, oraz spacer trasą dawnych obiektów sportowych pod starą skocznię. Zdobyły szczyt Zajęcznik, biorąc udział w ścieżce edukacyjnej, której celem była edukacja przyrodniczo-leśna w oparciu o region Gór Izerskich. Zobaczyły wodospad Kwisy, położony w urokliwym i malowniczym miejscu doliny rzeki Kwisy. Dzieci złożyły wizytę w Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 Izerska Łąka, gdzie obejrzeli film o faunie i florze łąk Gór i Pogórza Izerskiego, poznali zimowy obraz czystego, pozbawionego zanieczyszczeń, nieba nad Izerami, istotę zanieczyszczenia nieba światłem, życie pszczelej rodziny, dzięki wyposażeniu wnętrza ula oraz jego otoczenia w system mikro kamer i mikrofonów. Uczniowie odbyli wycieczki do zamku Czocha, który pochodzi z XII wieku i był tłem wielu filmów m.in.,, Gdzie jest generał", ,, Tajemnica Twierdzy Szyfrów", ,,Dwa światy" oraz wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Tam spacerowali po Karkonoskim Parku Narodowym, zobaczyli ponad trzynastometrowy wodospad Szklarka, zwiedzili Muzeum Ziemi i Mineralogiczne. Uczestniczyli w warsztatach w Leśnej Hucie Szkła. Odbyli spacer na Świętojanki, spacer doliną Kwisy. Złożyli wizytę w Czarcim Młynie, gdzie poznali działanie młyna na przełomie XIX i XX wieku. Dużą atrakcją tego miejsca było koło wodne. Dzieci zostały tam także poczęstowane wiejskim chlebem. Poza tym uczniom zorganizowano dyskotekę, ognisko z pieczeniem kiełbasek, turniej bowlingowy, turniej tańca, śpiewu, zajęcia rekreacyjno- sportowe na kompleksie boisk oraz placu zabaw. Uczniowie wraz z opiekunem skorzystali z atrakcyjnego Aquaparku wyposażonego w część rekreacyjną złożoną ze zjeżdżalni pontonowych i huśtawki wodnej. Na koniec pobytu wychowankowie wykazali się dużą wiedzą na temat okolicy, biorąc udział w turnieju wiedzy o Świeradowie Zdroju. Otrzymali dyplomy i nagrody za zdobycie wysokich miejsc w konkursach i turniejach. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do swoich rodzin.

Więcej zdjęć
środa, 08 czerwca 2016 20:06
Anna Makowiec
8 czerwca drugoklasiści pod opieką rodziców oraz wychowawcy uczestniczyli w mini rajdzie rowerowym po najbliższej okolicy, po czym odbył się piknik integracyjny. Mamy przygotowały na tę okoliczność wiele niespodzianek. W gospodarstwie dzieci obserwowały wiele zwierząt: króliki, krowy, świnie, indyki, papugi, mieli również możliwość karmienia konia. Na przygotowanym placu położonym w pobliżu stawu, wszyscy mieli możliwość puszczania baniek mydlanych, gry w piłkę nożną, badmintona, udziału w grach planszowych, malowaniu, konkursach z nagrodami. Niektórzy podjęli próby łowienia ryb w stawie. Nie zabrakło również poczęstunku składającego się z wielu przysmaków i smakołyków. Wtorkowe popołudnie okazało się zbyt krótkie i minęło wszystkim w bardzo miłej atmosferze. Słowa podziękowania i gratulacje za perfekcyjne przygotowanie wszystkich atrakcji należą się Paniom: A. Urjasz, K. Chrzanowskiej, M. Prokop, B. Olszówka, E. Kijak, K. Skalny, L. Baran.


Więcej zdjęć
|
|