szladna

"Ocalić od zapomnienia"

Kwiecień jest miesiącem, w którym szczególnie czcimy pamięć  naszych rodaków, zwłaszcza tych pomordowanych na wschodzie.

Chcąc uczcić pamięć pomordowanych, oddać cześć żyjącym, którzy są  świadkami tamtych okrutnych lat, a jednocześnie przekazać  te świadectwa nowym pokoleniom Szkoła Podstawowa w Łękawicy zorganizowała II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Elżbiety Stepskiej - Kot ,,Ocalić od zapomnienia”. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały uczennice kl. 5: Agnieszka Boruch, która wygłosiła wiersz pt. ,,Wigilia Syberyjska” oraz Wiktoria Hanusiak, która powiedziała wiersz pt. ,,Mówisz mój synu”. Obie dziewczynki zdobyły w tym konkursie wyróżnienia specjalne.

Uczennice przygotowała p. Małgorzata Rzegocka

Konkurs na strój ekologiczny

Więcej zdjęć

Ekologiczny turniej sportowy

Więcej zdjęć

Konkurs na najciekawszy strój ekologiczny

zaprasza uczniów kl. 0 – VI do wzięcia udziału w konkursie
na najciekawszy strój ekologiczny.

· Strój wykonany może być z różnorodnych materiałów, z uwzględnieniem surowców wtórnych.

· Oceniane będą:

a) samodzielność, wkład pracy ucznia,

b) zgodność z tematyką konkursu – zastosowanie surowców wtórnych,

c) pomysłowość,

d) estetyka wykonania pracy,

e) komentarz do zaprojektowanego stroju.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 kwietnia 2016r. Uczestnicy konkursu zaprezentują przed jury i publicznością szkolną swoje stroje wraz z komentarzem – co strój przedstawia, z czego jest wykonany, zastosowanie.

Zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnowie

Dnia  6 kwietnia 2016 roku uczniowie kl 4 i 5 wzięli udział w zajęciach promujących edukację czytelniczą i medialną  w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnowie  pt. ,,Uczymy się tolerancji”.

Na początku uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną i wysłuchali wykładu p. Marty Mróz na temat Żydów tarnowskich. Potem wysłuchali opowiadania Isaaca  Bashevisa Singera pt ,,Wigilia Chanuki w Warszawie”.  Stopień przyswojenia  przez uczniów przekazanych informacji organizatorzy sprawdzili w nowoczesny sposób za pomocą platformy do tworzenia i przeprowadzenia  interaktywnych quizów  Kahoot  z wykorzystaniem urządzeń mobilnych uczniów.  Rywalizacja między grupami, polegająca  na udzieleniu najszybciej   poprawnej odpowiedzi, dostarczyła uczestnikom dużo  ciekawych wrażeń. Po wielu emocjach  wyłoniono wygranych,  grupę khk, którą  tworzyli uczniowie kl. 4 Kacper, Hubert  i Krystian. Na koniec organizatorzy przygotowali grę  w dreidle, która również spodobała się uczniom a  smakowite czekoladowe krążki  służące  do gry, zostały potem  spałaszowane przez uczniów. W drodze powrotnej uczniowie wstąpili do Parku Strzeleckiego, w którym, niestety, budki z lodami były zamknięte. Mimo to uczniowie  byli zadowoleni  z wycieczki.

Wyjazd na zajęcia  zorganizowała p. M. Rzegocka, a opiekę sprawowała także p. J.Nowak.