szladna

Newsy

Wyniki konkursu "Świąteczne dekoracje Babuni"

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w konkursie plastycznym organizowanym przez Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie, Muzeum Zamek w Dębnie oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi pt. "Świąteczne dekoracje Babuni". Uczeń kl. IV Kamil Olszówka zajął II miejsce, Patrycja Olszówka uczennica kl. III zajęła III miejsce, wyróżnieni zostali: Michał Skalny - uczeń kl. V oraz Ilona Gielczowska - uczennica kl. II.
Laureatom oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

 

Warsztaty garncarskie

W dniu 29 listopada uczniowie klas I, II, III pod kierunkiem pani Marii Mikosz- właścicielki Pracowni Garncarskiej "Ulepione Marzenia" wzięli udział w warsztatach, na których ozdabiali własnoręcznie wykonanymi kwiatami serca z gliny. Następnie każdy uczeń miał możliwość formowania na kole garncarskim dzbanka. Przedmioty te posłużą dzieciom jako prezenty na Dzień Babci i Dziadzia.

Więcej zdjęć

 

Konkurs "Świąteczne dekoracje Babuni"

Uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli na zaproszenie Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie, Muzeum Zamku w Dębnie oraz Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi do udziału w konkursie plastycznym "Świąteczne dekoracje Babuni". Nawiązując do dawnych świątecznych tradycji związanych z dekorowaniem domów uczniowie samodzielnie i wspólnie z rodzicami wykonali różnorodne ozdoby choinkowe i stroiki świąteczne. Z wykorzystaniem materiałów tradycyjnych, naturalnych powstały podłaźniczki, gwiazdy, bombki, aniołki, łańcuchy, choinki. Znalazły się również aromatyczne pierniczki. Prace konkursowe wykonali: Amelia Michalik, Ilona Gielczowska, Dawid Urjasz, Julia Kusek, Weronika Ciurej, Joanna Baran, Patrycja Olszówka, Bartosz Prokop, Rafał Skalny, Alex Wojtanowicz, Kamil Urjasz, Kamil Olszówka, Michał Skalny, Agnieszka Boruch, Zuzanna Zając.

Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie się i przygotowanie prac konkursowych.

 

Wycieczka do Krakowa

21 listopada 2016r. odbyła się wycieczka do Krakowa dla uczestników programu "mPotęga" ze Szkoły Podstawowej w Łękawicy oraz Szkoły Podstawowej w Ładnej. Organizatorem wycieczki była SP w Łękawicy, która jest autorem projektu "Festiwal nauki - inspiracje matematyczne". Dwudziestu uczniów z naszej szkoły pod opieką p. A. Makowiec i p. J. Cetnar wraz z uczniami ze SP w Łękawicy zwiedziło Kraków - zabytki Starego Miasta. Głównym punktem programu było zwiedzenie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa w Podziemiach Rynku. Uczniowie zwiedzili muzeum pod opieką przewodnika, zapoznali się z życiem ludzi w dawnych czasach, architekturą, poczuli ducha Starego Miasta. Muzeum pokazało i przybliżyło historię w sposób bardzo nowoczesny, wykorzystujący najnowocześniejsze multimedialne techniki.

Więcej zdjęć

 

Ogólnopolski Konkurs Orzeł Matematyczny

Drodzy Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!
Mamy przyjemność zaprosić Państwa Szkołę do udziału w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Matematyczny" stworzonym wyłącznie dla szkół podstawowych.

Będziemy zaszczyceni Państwa uczestnictwem w tym prestiżowym wydarzeniu i jednocześnie wdzięczni za umożliwienie uczniom współzawodnictwa na poziomie ogólnopolskim.

Zajmujemy się organizacją ogólnopolskich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych od klasy 1 do klasy 6. Organizowane przez nas ogólnopolskie konkursy urozmaicają program zajęć, stanowią cenne rozszerzenie programów nauczania, jednocześnie popularyzując naukę przez zabawę. Wspieramy i nagradzamy szkoły, najlepszych nauczycieli i ambitne, uzdolnione dzieci oraz młodzież zarówno za wiedzę jak i za aktywność, samodzielność i wolę współzawodnictwa. Dlatego każdy uczestnik Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny" zostanie wyróżniony.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny" otrzymają prestiżowy tytuł "Orzeł Matematyki" wraz z dyplomem i cenną nagrodą. Również szkoła i nauczyciel zostaną uhonorowani za wkład w przygotowanie "Orła" - mistrza Polski.

Nagrody

W naszym konkursie nie ma przegranych. Uczniowie uczestniczący w ogólnopolskim konkursie, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzymają dyplom uznania. Najlepsi otrzymają tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu, dyplomy i cenne nagrody. Przewidujemy również cenne nagrody dla szkół za aktywny udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i intelektualnego współzawodnictwa!!! Ogólnopolski Konkurs "Orzeł Matematyczny" odbędzie się 15 grudnia 2016 r.

Życzymy sukcesów w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Matematyczny"

Zespół Delta

www.konkursy-delta.edu.pl

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Strona 1 z 77