szladna

Newsy

Zdjęcia z półkolonii

ZDJĘCIA

 

Wakacje

 

Pożegnalne ognisko klasy VI.

25 czerwca 2016r., dzień po zakończeniu roku szkolnego szóstoklasiści wraz z rodzicami zorganizowali pożegnalne ognisko, na które zaprosili swoich kolegów i koleżanki z klasy V oraz wychowawczynię Annę Makowiec. Spotkanie odbyło się w domku myśliwskim należącym do Koła Łowieckiego Dzik w Pogórskiej Woli. Było to ostatnie spotkanie w takim szerokim gronie, które uczniowie spędzili na wspólnych rozmowach oraz na sportowo, grając w piłkę i badmintona. Rodzice natomiast przygotowali poczęstunek oraz zorganizowali pieczenie kiełbaski na ognisku. W tym dniu łączyliśmy się za pośrednictwem Internetu z wiadomościami na temat rozgrywanego w tym czasie meczu Polska - Szwajcaria i świętowaliśmy zwycięstwo Polaków! Podziękowania należą się rodzicom szóstoklasistów, którzy zadbali o to, żeby spotkanie minęło w przyjemnej atmosferze. Dziękujemy również myśliwym z Koła Łowieckiego, a w szczególności panu Dominikowi Rzepeckiemu za udostępnienie i przygotowanie na potrzeby ogniska terenu leśniczówki.

 

Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą klasę.

24 czerwca 2016r. odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą klasę, którego organizatorami były opiekunki Samorządu Uczniowskiego p. Joanna Cetnar i p. Anna Makowiec. Zwyciężyła klasa IV, która przez cały rok dbała o porządek w klasie, uaktualniała na bieżąco gazetkę ścienną oraz dbała o miły wystrój klasy. Przedstawiciele klasy odebrali dyplom oraz nagrody: słodycze i artykuły papiernicze, które będą służyły całej klasie w przyszłym roku szkolnym.

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.

Jak co roku, dzień ten rozpoczął się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Ładnej. Zebrane w świątyni dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami wysłuchali słów księdza Wojciecha Jurkowskiego, a podczas modlitwy podziękowali za rok szkolny. Po zakończeniu nabożeństwa uczniowie udali się do szkoły. Wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Katarzyna Handzel. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły przez uczniów klasy VI - uczniom klasy V. Następnie przewodnicząca powitała przybyłych gości: Wójta Gminy Skrzyszów Marcina Kiwiora, Przewodniczącego Rady Gminy Czesława Borucha, Sołtysa Stanisława Barnasia oraz p. Dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów naszej szkoły. W dalszej części wystąpiła klasa VI, która wraz z wychowawczynią Anną Makowiec przygotowała przedstawienie "Ostatni dzień szóstoklasisty w szkole". Następnie uczniowie podziękowali p. Dyrektor, p. Wójtowi, nauczycielom i rodzicom za sześcioletnią edukację,  jako wyraz wdzięczności wręczyli kwiaty. Nie obyło się bez łez i wzruszeń, co świadczyło o tym, że absolwenci mocno zżyli się ze swoją szkołą. W dalszej części wystąpiła klasa V, która pożegnała swoich kolegów pięknymi piosenkami i wierszykami. Następnie miało miejsce bardzo przyjemne wydarzenie - wręczenie nagród dla najlepszych uczniów, wyróżniających się w nauce i zachowaniu. Listy gratulacyjne otrzymali również rodzice uczennic klasy VI - Wiktorii Januszek i Katarzyny Handzel. Pani Dyrektor podziękowała rodzicom uczniów klasy VI: p. Handzel, p. Dąbrowskiej, p. Januszek za pomoc, wsparcie, zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły. Następnie głos zabrał p. Wójt oraz p. Boruch, którzy gratulowali uczniom sukcesów oraz życzyli wszystkim udanych wakacji. Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor, która podsumowała i zakończyła rok szkolny. Wszyscy uczniowie udali się później do klas na spotkanie z wychowawcą.

Więcej zdjęć

 
Strona 1 z 70