szladna

Newsy

Dzień Seniora - zdjęcia

Więcej zdjęć

 

Jak bezpiecznie spędzić ferie? - spotkanie z policjantem

25 stycznia 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z mł. asp. Krzysztofem Liszką - dzielnicowym Ładnej. Podczas pogadanki policjant przypomniał o najważniejszych zasadach bezpiecznej zabawy w czasie ferii zimowych. Przypomniał również jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Z uczniami starszych klas omówiono także tematy związane z bezpieczeństwem w sieci oraz agresją fizyczną w szkole.

 

 

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W dniu 18 stycznia 2017r. odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem była p. Jolanta Nowak. Do konkursu przystąpili uczniowie kl. I - VI. Wszyscy uczestnicy konkursu byli pięknie przygotowani wokalnie. Zgromadzonej widowni podobały się również stroje kolędników, w których wystąpili uczniowie. Jury w składzie: p. D. Kloc, p. A. Makowiec, p. J. Nowak oceniło występy uczniów w skali 1 - 8 w dwóch kategoriach: klasy młodsze I - III oraz klasy starsze IV - VI.
Wyniki konkursu:

Kategoria kl. I - III
I miejsce: Gabriela Kielian i Julita Gębala z kl. II
II miejsce: Agata Janowska kl. I
III miejsce: Amelia Michalik kl. I

Kategoria kl. IV - VI
I miejsce: Kordian Koczwara kl. IV
II miejsce: Oliwia Chrupek kl. V
III miejsce: Milena Gębala kl. IV i Magdalena Boczniewicz kl. VI

Wszystkim uczestnikom gratulujemy występu i życzymy sukcesów.
Rozdanie dyplomów i nagród laureatom konkursu nastąpi po feriach.

Więcej zdjęć

 

Dzień Babci i Dziadka

,,Szukacie miłości?- w Nich ją odnajdziecie”- takie przesłanie towarzyszyło tegorocznym obchodom Dnia Babci i Dziadka  w naszej szkole. Bardzo licznie przybyli do naszej szkoły mili  Goście z zainteresowaniem  obejrzeli 2 inscenizacje: ,,Nawrócenie wnuczki” w wykonaniu uczniów klasy 5 pod opieką wychowawczyni, p. Małgorzaty Rzegockiej i p. D. Borucha oraz humorystyczną, przezabawną sztukę pt. ,,Awantura o kapcie” z udziałem Patrycji Olszówki z klasy 3 oraz gościnnym występem absolwenta naszej szkoły, p. Piotra Juraszka przygotowaną przez p. Elżbietę Płanetę.
Spektakl ubogaciły swoim śpiewem G. Barnaś i M. Gębala z klasy 4.

Rodzice uczniów przygotowali dla Szanownych Gości pyszny poczęstunek złożony z ciasta i herbaty.

Składamy serdeczne podziękowania osobom, które pomogły w organizacji uroczystości: p.   E. Płaneta, P. Juraszek, H. Kula, W. Różycki, J. Zięba,  M. Przeklasa, G. Boczniewicz, M. Kurczab,     M. Brzuchacz, N. Bożym, K. Chrzanowska, A. Kobak, P. Michalska, A. Urjasz, M.Prokop, P.Michoń.

M. Rzegocka

Więcej zdjęć

 

Wycieczka do Bochni

Uczniowie klas I, II i III pod opieką wychowawczyń: p. Beaty Sysło, p. Katarzyny Micek oraz p. Danuty Kloc uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Bochni. Był to pobyt edukacyjny - "Królestwo Skarbnika". Zwiedzanie kopalni miało charakter podróży w czasie. Podróż przez historię górnictwa solnego, mająca na celu poznanie sposobów dawnej techniki wydobywczej rozpoczęła się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Dzięki Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej przewodnikom pomagali polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch cystersa - mnicha, z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni. Uczniowie odbyli przejażdżkę kolejką solnymi korytarzami, odwiedzili kaplicę św. Kingi, w której wysłuchali legendy związanej z odkryciem soli w Bochni. W Komorze Ważyn uczestniczyli w zajęciach plastycznych, po czym udali się na spotkanie z dobrym duchem bocheńskiej kopalni - Skarbnikiem. Wysłuchali opowiadania Skarbnika o jego tajemniczej postaci. Podczas spotkania dzieci poznały narzędzia, którymi posługiwali się górnicy, a także wykonywały zadania  wzorowane na tradycyjnych pracach górniczych. Na pożegnanie każdy z uczestników wycieczki otrzymał od Skarbnika woreczek soli bocheńskiej. Nie mogło zabraknąć czasu na zakup pamiątek oraz na krótki odpoczynek. Wyprawa w podziemia bocheńskiej kopalni wzbogaciła wiedzę na temat historii soli od jej początków aż do współczesności oraz dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

 

 
Strona 1 z 81