szladna

Newsy

Wakacje

 

Pożegnalne ognisko klasy VI.

25 czerwca 2016r., dzień po zakończeniu roku szkolnego szóstoklasiści wraz z rodzicami zorganizowali pożegnalne ognisko, na które zaprosili swoich kolegów i koleżanki z klasy V oraz wychowawczynię Annę Makowiec. Spotkanie odbyło się w domku myśliwskim należącym do Koła Łowieckiego Dzik w Pogórskiej Woli. Było to ostatnie spotkanie w takim szerokim gronie, które uczniowie spędzili na wspólnych rozmowach oraz na sportowo, grając w piłkę i badmintona. Rodzice natomiast przygotowali poczęstunek oraz zorganizowali pieczenie kiełbaski na ognisku. W tym dniu łączyliśmy się za pośrednictwem Internetu z wiadomościami na temat rozgrywanego w tym czasie meczu Polska - Szwajcaria i świętowaliśmy zwycięstwo Polaków! Podziękowania należą się rodzicom szóstoklasistów, którzy zadbali o to, żeby spotkanie minęło w przyjemnej atmosferze. Dziękujemy również myśliwym z Koła Łowieckiego, a w szczególności panu Dominikowi Rzepeckiemu za udostępnienie i przygotowanie na potrzeby ogniska terenu leśniczówki.

 

Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą klasę.

24 czerwca 2016r. odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą klasę, którego organizatorami były opiekunki Samorządu Uczniowskiego p. Joanna Cetnar i p. Anna Makowiec. Zwyciężyła klasa IV, która przez cały rok dbała o porządek w klasie, uaktualniała na bieżąco gazetkę ścienną oraz dbała o miły wystrój klasy. Przedstawiciele klasy odebrali dyplom oraz nagrody: słodycze i artykuły papiernicze, które będą służyły całej klasie w przyszłym roku szkolnym.

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.

Jak co roku, dzień ten rozpoczął się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Ładnej. Zebrane w świątyni dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami wysłuchali słów księdza Wojciecha Jurkowskiego, a podczas modlitwy podziękowali za rok szkolny. Po zakończeniu nabożeństwa uczniowie udali się do szkoły. Wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Katarzyna Handzel. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły przez uczniów klasy VI - uczniom klasy V. Następnie przewodnicząca powitała przybyłych gości: Wójta Gminy Skrzyszów Marcina Kiwiora, Przewodniczącego Rady Gminy Czesława Borucha, Sołtysa Stanisława Barnasia oraz p. Dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów naszej szkoły. W dalszej części wystąpiła klasa VI, która wraz z wychowawczynią Anną Makowiec przygotowała przedstawienie "Ostatni dzień szóstoklasisty w szkole". Następnie uczniowie podziękowali p. Dyrektor, p. Wójtowi, nauczycielom i rodzicom za sześcioletnią edukację,  jako wyraz wdzięczności wręczyli kwiaty. Nie obyło się bez łez i wzruszeń, co świadczyło o tym, że absolwenci mocno zżyli się ze swoją szkołą. W dalszej części wystąpiła klasa V, która pożegnała swoich kolegów pięknymi piosenkami i wierszykami. Następnie miało miejsce bardzo przyjemne wydarzenie - wręczenie nagród dla najlepszych uczniów, wyróżniających się w nauce i zachowaniu. Listy gratulacyjne otrzymali również rodzice uczennic klasy VI - Wiktorii Januszek i Katarzyny Handzel. Pani Dyrektor podziękowała rodzicom uczniów klasy VI: p. Handzel, p. Dąbrowskiej, p. Januszek za pomoc, wsparcie, zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły. Następnie głos zabrał p. Wójt oraz p. Boruch, którzy gratulowali uczniom sukcesów oraz życzyli wszystkim udanych wakacji. Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor, która podsumowała i zakończyła rok szkolny. Wszyscy uczniowie udali się później do klas na spotkanie z wychowawcą.

 

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego za II semestr roku szkolnego 2015/2016 Opiekunowie: Anna Makowiec, Joanna Cetnar

Działalność SU opierała się o plan pracy opracowany przez opiekunów wraz z przedstawicielami samorządów klasowych. Opiekunowie wraz z uczniami przez cały rok szkolny uaktualniali gazetkę na korytarzu, w której opisywano działalność Samorządu oraz wydarzenia
z życia szkoły. Ponadto opiekunowie samorządu spotykali się na zebraniach,
na których omawiano organizację imprez.

Poczet sztandarowy pod opieką p. Joanny Cetnar reprezentował naszą szkołę w gminnych obchodach Święta 3 Maja w Łękawicy. Poczet wziął udział również w procesji na rozpoczęcie i zakończenie oktawy Bożego Ciała w kościele parafialnym w Ładnej. Ponadto poczet sztandarowy był obecny na wielu uroczystościach szkolnych w tym podczas Święta Patrona Szkoły i na apelu z okazji Święta 3 Maja. Na zakończenie roku szkolnego sztandar został uroczyście przekazany przez przedstawicieli 6 klasy przedstawicielom klasy 5.

W lutym zorganizowano pocztę Walentynkową. Uczniowie mieli okazję składać sobie miłe życzenia i obdarowywać się kolorowymi kartkami. Wszyscy uczniowie otrzymali z tej okazji słodką niespodziankę w kształcie serduszka.

Również w lutym zorganizowano dla uczniów klas starszych dyskotekę na zakończenie karnawału. W czasie zabawy można było zamówić muzyczne dedykacje. Dodatkowo była to zabawa połączona z konkursem na najciekawszą maskę, większość uczniów założyła własnoręcznie zrobione bądź zakupione maski.

18 lutego 2016r. w naszej szkole odbył się finał Gminnego Konkursu Mam Talent, którego organizatorem był SU. Występy uczestników oceniało niezależne jury – p. Jowita Wilowski – instruktor tańca i fitnessu z Agencji Artystycznej SHIVA w Tarnowie, p. Mariola Stańczyk – nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego z Tuchowa oraz p. Jerzy Mach – nauczyciel muzyki z Pałacu Młodzieży w Tarnowie. O oprawę muzyczną oraz nagłośnienie zadbał absolwent naszej szkoły – Patryk Augustyn. Spośród wielu talentów, które posiadają uczniowie na finale zaprezentowano 17 występów. Uroczystość prowadziły uczennice klasy VI – Katarzyna Handzel oraz Wiktoria Januszek. Zwycięzcy otrzymali oryginalne puchary dla szkół, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom, specjalny medal oraz słodki upominek. Sponsorami nagród oraz poczęstunku dla uczestników oraz nauczycieli byli: SU Szkoły Podstawowej w Ładnej, p. Dyrektor Maria Łakoma, p. A. Makowiec, p. J. Cetnar, właściciel sklepu  spożywczo – przemysłowego Galux. Dodatkowo właściciel szkoły tańca p. Jowita Wilowski zaprosiła wszystkich występujących tancerzy na bezpłatne zajęcia ruchowo – taneczne w Shivie  przez cały miesiąc marzec.

W okresie przedświątecznym zorganizowano konkursy na ozdobę wielkanocną. Uczniowie naszej szkoły, począwszy od oddziału 0,
a kończąc na kl. VI przygotowali 41 pięknych, ciekawych i oryginalnych ozdób świątecznych, wśród których znalazły się wielkanocne zające, kurczaki, baranki oraz pisanki.

Z okazji pierwszego dnia wiosny uczennice klasy VI przebrane za panny wiosny odwiedziły wszystkie klasy oraz przedszkolaki. Zadawały pytania sprawdzające wiedzę dzieci na temat oznak wiosny w przyrodzie. W nagrodę wszyscy uczniowie otrzymali własnoręcznie wykonane przez uczennice klasy VI kwiatki – ozdobę na ubranie.

Z okazji Dnia Ziemi Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najciekawszy strój ekologiczny. Każdy z 14 uczestników zaprezentował swój projekt stroju na pokazie mody ekologicznej przed szkolną publicznością. Pomysłowe kreacje Króla Czyściocha, księżniczki, rycerza, suknie balowe i wyjściowe wykonane były z materiałów i surowców wtórnych (butelek, worków foliowych, gazet, nakrętek, płyt CD, folii bąbelkowych). Pokaz zakończyło krótkie przedstawienie o tematyce ekologicznej przygotowane przez Kamila, Patrycję i Patryka Olszówkę. Uczniowie wcielili się w postać Króla Czyściocha, Księżniczki i Rycerza i przedstawili ogólne zasady dbania o środowisko i segregowania śmieci.

Poczet sztandarowy pod opieką p. Beaty Sysło reprezentował naszą szkołę na obchodach 30 – lecia Szkoły Podstawowej w Szynwałdzie.

Pod koniec roku szkolnego zwołano zebranie członków Samorządu Uczniowskiego, na którym omawiano pracę Samorządu i ustalano plan pracy na przyszły rok szkolny. Ustalono też termin wyborów do zarządu SU na rok 2016/2017. Wybory te odbędą się na początku września.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego odbyło się podsumowanie konkursu na najładniejszą klasę, który trwał przez cały rok szkolny. Zwyciężyła klasa IV, która otrzymała dyplom i nagrody w postaci słodyczy oraz artykułów papierniczych, które klasa będzie mogła wykorzystać w przygotowywaniu gazetek i ozdób klasowych.

 
Strona 1 z 70