szladna

Newsy

Kiermasz stroików

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom oraz uczniom za dostarczenie do szkoły materiałów potrzebnych do wykonania stroików nagrobnych. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę uczennic z klas IV - VI oraz pań, które zaangażowały się w wykonanie stroików:
p. Bogumiła Olszówka, p. Angelika Gębala, p. Marzena Stańczyk, p. Kinga Chrzanowska, p. Anna Wojtanowicz, p. Grażyna Laskowska, p. Magdalena Laskowska, p. Joanna Cetnar, p. Anna Makowiec, p. Danuta Piątek, p. Lidia Tchoń, p. Małgorzata Stelmach.
Dziękujemy również p. Marzenie Stańczyk, p. Grzegorzowi Sierżędze oraz p. Danucie Kloc za opiekę nad uczniami podczas sprzedaży stroików, państwu Gębalom za udostępnienie terenu do sprzedaży oraz uczennicom z klasy VI, które zajęły się kiermaszem.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zakupili stroiki i tym samym wsparli fundusz jubileuszu 30-lecia szkoły.

Jednocześnie informujemy, że dalsza sprzedaż stroików odbędzie się w szkole w godz. 11.30 - 15.30.

 

Terminarz spotkań z rodzicami

Poniżej podajemy zmieniony terminarz zebrań i konsultacji w bieżącym roku szkolnym.

26.09.2016r. - zebranie
25.10.2016r. - konsultacje
23.11.2016r. - zebranie
26.01.2017r. - zebranie
24.02.2017r. - konsultacje
20.03.2017r. - zebranie
25.04.2017r. - konsultacje
24.05.2017r. - zebranie

 

Spotkanie z pszczelarzami

29 listopada 2016r. w Oddziale Przedszkolnym w Ładnej gościliśmy pszczelarzy: p. Czesława Kloc, p. Alfonsa Drozda oraz p. Zofię Wasilewską, którzy posiadają własne pasieki. Pszczelarze opowiedzieli dzieciom, jak powstaje miód i z czego się otrzymuje. Dzieci poznały rodzaje miodu, które różniły się kolorem. Opowiedziano o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują, jak spędzają zimę. Dzieci dowiedziały się jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Zwrócono również uwagę jak wygląda praca pszczelarza. Nasi goście pokazali uczniom mały ul i plastry miodu. Dzieci z bliska mogły obejrzeć akcesoria pszczelarza tj.: ramkę, dymkę, specjalny kapelusz. Przedszkolaki obejrzeli film edukacyjny, który przedstawił życie pszczół, ich pracę, znaczenie w przyrodzie i odpowiedzialną pracę pszczelarza. Na zakończenie odbyła się degustacja miodu, dzieci go z przyjemnością smakowały. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek związanych z życiem pszczół. Poznały odżywcze wartości oraz walory smakowe miodu.

Więcej zdjęć

 

Ślubowanie klasy I

W dniu 19 października 2016r. uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Najpierw zaprezentowali część artystyczną, a następnie przed sztandarem naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor Maria Łakoma pasowała dzieci na uczniów. Rada Szkoły oraz Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe ufundowali książki dla pierwszoklasistów,   klasa druga oraz Samorząd Uczniowski wręczyli młodszym kolegom i koleżankom upominki. Rodzice pierwszoklasistów odwdzięczyli się częstując wszystkich smacznym ciastem.

Więcej zdjęć

 

Kiermasz stroików nagrobnych na Święto Zmarłych

Z inicjatywy rodziców i Samorządu Uczniowskiego wykonano stroiki nagrobne na Święto Zmarłych. Informujemy, że ich sprzedaż odbędzie się w najbliższą niedzielę tj. 23 października po zakończonych mszach św. o godz. 7.30, 10.00 i 16.00 na posesji u państwa Gębala oraz  w dniach 24 - 28 października 2016r. w godzinach 11.30 - 15.30 na korytarzu szkolnym w Szkole Podstawowej w Ładnej.
Zebrane środki zostaną przeznaczone na obchody jubileuszu 30 - lecia szkoły.

 

 
Strona 1 z 73