szladna

Kangur Matematyczny

16 marca 2017r. uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur Matematyczny". Siedmioro uczniów z klas IV - VI zmagało się z ciekawymi i niebanalnymi zadaniami o różnym stopniu trudności. Kangur Matematyczny jest konkursem, w którym udział biorą uczniowie z ok 60 krajów, w chwili obecnej jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie, o charakterze intelektualnej zabawy. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy zadań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.
Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi za około 2 miesiące. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Anna Makowiec.

.

Przedstawienie "Historia żółtej ciżemki"

W dniu 16 marca uczniowie naszej szkoły z klas 0- III mieli okazję obejrzenia przedstawienia teatrzyku pt. ,, Historia żółtej ciżemki". Występ bardzo się dzieciom podobał i było im szkoda, że tak szybko się skończył, tym bardziej, że wiele  z nich mogło w nim czynnie uczestniczyć.

Poczta kwiatowa z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski wraz z p. A. Makowiec i p. J. Cetnar zorganizował pocztę kwiatową. Uczennice klasy VI, a także chłopcy z klasy VI oraz czwartoklasiści zaangażowali się w wykonanie kolorowych kwiatów z krepiny. 8 marca uczennice klasy VI wręczyły kwiaty wszystkim dziewczynkom w szkole i w przedszkolu, a także pani Dyrektor, paniom nauczycielkom, pani sekretarce oraz paniom sprzątającym.
Dziękujemy dziewczętom za zaangażowanie i poświęcenie wiele godzin swojego wolnego czasu w przygotowanie przepięknych kwiatów.

Zabawa karnawałowa dla klas 0 - III

W dniu 22 lutego 2017r. dzieci z oddziału ,,0", klasy I, klasy II oraz klasy III  wzięły udział w zabawie karnawałowej.
Szkolny korytarz przyozdobiony kolorowymi balonami wypełniony był postaciami z różnych bajek, za które przebrali się niemal wszyscy uczestnicy. Przy dźwiękach pięknej muzyki wykonywanej przez pana Janusza Gielczowskiego uczniowie wesoło bawili się. Były tańce w parach, zabawy w kole oraz inne lubiane przez dzieci. W czasie przerw dzieci mogły skorzystać ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców poszczególnych klas. Wszyscy byli zadowoleni i pełni wrażeń.

Więcej zdjęć

Dyskoteka

Tradycyjnie pod koniec karnawału SU wraz z jego opiekunkami p. Cetnar i p. Makowiec zorganizował dyskotekę "ostatkową" dla uczniów z kl. 4 - 6. Zabawa ta odbyła się w Tłusty Czwartek 23 lutego br. Atrakcją imprezy były kolorowe balony nadmuchane helem, które wprawiły każdego w dobry nastrój. Uczniowie bawili się do muzyki, którą zapewnił nasz niezawodny absolwent Patryk Augustyn. W tym miejscu SU wraz z opiekunami  pragnie wyrazić wyrazy wdzięczności za poświęcenie swojego wolnego czasu i pomoc w zorganizowaniu oprawy muzycznej na dyskotece. Uczniowie zintegrowali się podczas wspólnych zabaw i tańców. Każda klasa przygotowała również poczęstunek, a opiekunki SU zorganizowały tłustoczwartkowe pączki. Wszyscy bawili się świetnie. Dodatkową atrakcja była przygotowana przez uczennice 6 klasy specjalna walentynkowa dekoracja - brama w kształcie serca, przed którą można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Więcej zdjęć