Sprzątanie Świata 2016

Sprzątanie Świata to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej przestrzeni. 19 września 2016r. uczniowie klasy VI pod opieką p. Jolanty Nowak przedstawili społeczności uczniowskiej inscenizację inspirowaną "Dziadami" A. Mickiewicza zatytułowaną "Rzecz o recyklingu". Głównym przesłaniem występu było promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji oraz unikanie odpadów poprzez dar drugiego życia zużytym przedmiotom - recykling. Młodzież uświadamiała dziewczęta i chłopców o ich wpływie na środowisko, ilości wytworzonych odpadów i szkodliwości dzikich wysypisk śmieci dla naszej planety.
Po apelu p. Dyrektor ogłosiła wyniki szkolnego konkursu ekologicznego "Piękno świata w kwiatach". Laureatką konkursu została Weronika Pęcak z kl. V, drugie miejsce zajęły Agnieszka Boruch z kl. VI i Oliwia Chrupek z kl. V, trzecie miejsce zdobyła Zuzanna Zając z kl. VI. Nagrody konkursowe ufundował opiekun LOP-u.
W kolejnych dniach uczniowie pod opieką wychowawców czynnie uczestniczyli w akcji sprzątania najbliższej okolicy.