Przedstawienie pt .,,Pani Zamieć’’

Dnia 4 listopada 2015 r. szkolny korytarz  zamienił się w scenę teatralną, a  uczniowie  k.5 wcielili  się w baśniowe postacie z baśni  braci Grimm  pt. ,,Pani Zamieć” . Opowiada ona historię dwóch sióstr  – brzydkiej i leniwej oraz pięknej i pracowitej. Obie poprzez magiczną studnię trafiają do zaczarowanej  krainy Pani Zamieci. Każda z nich za swą pracę otrzymuje inną zapłatę. Pracowita i sumienna za dobre  serce i pracowitość  nagrodzona zostaje kosztownościami i  złotym deszczem. Natomiast do leniwej przykleja się smolista maź.

Scenariusz został napisany przez nauczycielkę języka polskiego p. M. Rzegocką, która wykorzystała też pomysły  uczennicy M. Boczniewicz.  Zanim doszło do premiery, uczniowie uczyli się tekstu, odbywali próby. Przygotowywali podkład muzyczny, z pomocą rodziców stroje, dekorację i rekwizyty, w tym  efekty specjalne.

Przedstawienie podobało się publiczności, która uważnie śledziła przebieg akcji oraz  nagrodziła  młodych aktorów gromkimi brawami.

Małgorzata Rzegocka